Jaka bielizna tak naprawdę się podoba mężczyznom?

Jednomyślność w 31% przypadków.

Bielizna damska budzi wielkie emocje oraz odwieczny dylemat – czy ma być ładna czy wygodna? Poprzez sondażowe badania znanych instytucji wiemy wreszcie, co się facetom podoba. Nie to że powinnyśmy tym się przejmować…

Kompozycja idealna: push up i stringi.

Producenci bielizny próbują nas usilnie przekonać, że stringi są najbardziej seksownymi majtkami. Z push upami jest podobnie – uchodzą za niewygodne, lecz warte poświęcenia dla rezultatu zabójczego dekoltu. Ja się ich obawiam – po co eksponować to, co nie istnieje i zniknie niechybnie po zdjęciu całej konstrukcji z drutu i gąbki. Mężczyźni jednak się ze mną nie zgadzają. W sondażu, który był przeprowadzonym przez dwa czasopisma aż 31 procent wskazało, że push up jest ich ulubionym typem biustonosza! Do tego zestawu pasują najbardziej stringi, które wybrało 38 procent ankietowanych. Czyli jednak dominuje ideał prosto z reklam Victorii’s Secret… Producenci i sklepy podłapały trend i np w sklepach Li Parie można znaleźć takie właśnie zestawy.

Twórcy sondażu postanowili kontynuować temat i zapytać facetów szczerze, co uważają o kuszącej iluzji biustonoszy push up. Tylko 12 procent z nich czuje się oszukanych przez poduszeczki z gąbki, a blisko połowa twierdzi z rozbrajającą szczerością: my uwielbiamy push upy, nawet jeżeli maskują prawdę.

Bieliznę która zainteresuje mężczyzn można dobrać dla każdego rozmiaru. Tutaj dobry przykład od Li Parie.

Retro styl także na podium

Jak kobiety wyobrażają sobie seksowną bieliznę? Nie dysponujemy sondażowymi danymi, ale możemy się oprzeć na damskich pogaduszkach przy lampce wina. Tu się przewijają proste koronkowe staniki, takie, jakie lansują polscy projektanci. Są to tzw. bralettes, czyli staniki przeznaczone do małych biustów, które nie mają fiszbin i porządnego podtrzymania. Rekompensują to wszystko swoją estetyką – są subtelne, dziewczęce, seksowne bez ostentacji. 30 procent mężczyzn je uwielbia. Biorąc pod uwagę błędy statystyczne, można przyjąć, że są one równie pożądane jak staniki typu push up.

Zwykłe balkonetki na fiszbinach i biustonosze semi soft  wskazało 20 procent mężczyzn, co jest i tak jest dużym odsetkiem. Najgorszy wynik zaś osiągnął stanik sportowy, pomimo całej mody na fitness.

 

 

One Response so far.

  1. Lottie pisze:

    You write so holtnesy about this. Thanks for sharing!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *