Pończochy – zmysłowy dodatek damskiej bielizny

Pończochy były obecne w damskiej garderobie przez kilka stuleci. Nosiły je damy dworu Marii Antoniny, ukochana Napoleona – Józefina czy seksowne pin-up girls w latach 50-tych. Początkowo wykonywano je z takich materiałów jak jedwab czy bawełna. Dopiero nie tak dawno, bo w ubiegłym wieku, dzięki postępowi techniki, zaczęto je produkować głównie z nylonu. Jednak dziś nylonowe modele to luksus, obecnie pończochy produkuje się głównie z poliamidu i lycry. Mieszanka ta okazała się trwalsza od pierwowzorów oraz o wiele wygodniejsza w noszeniu. Od lat 40 XX wieku, bardziej elastyczne i dopasowane pończochy szybko zyskały popularność wśród kobiet na całym świecie. Później ustąpiły miejsca rajstopom, dziś jednak przeżywają swój renesans.

Co raz chętniej są kupowane przez kobiety w każdym wieku. Niesłusznie bywają kojarzone wyłącznie z bielizną erotyczną, tak naprawdę często stanowią zmysłowy dodatek, zakładany nie tylko na wyjątkowe okazje. Wiele pań ubiera je również na co dzień, aby czuć się bardziej elegancko i kobieco.

Na rynku dostępnych jest wiele, bardzo zróżnicowanych modeli. Możemy np. wybrać te klasyczne – przypinane do specjalnego pasa do pończoch lub bardziej popularne, samonośne. Swoją nazwę zawdzięczają temu, że dzięki silikonowym wewnętrznym wszywkom, przy  wykończeniu u góry, same utrzymują się na nodze bez ryzyka zsunięcia.

Gdy zdecydowałyśmy się już na model (klasyczny lub samonośny) możemy teraz wybrać fason. Różnica między poszczególnymi fasonami sprowadza się do różnego wykończenia pończoch. Mogą one być koronkowe, wzorzyste lub proste, gładkie. To one nadają całości charakteru.

Oprócz fasonów dostępnych jest też wiele wzorów. Tutaj naprawdę możemy zaszaleć, począwszy od kropek, gwiazdek, szlaczków czy pojedynczego szewka z tyłu po cały wachlarz innych motywów. Wybór jest ogromny. Nie zapominajmy tylko, że motyw należy dobrać do stroju i okazji.

Jeżeli chcemy ubrać pończochy, pamiętajmy o prawidłowym doborze rozmiaru. W tym przypadku, po pierwsze powinnyśmy się kierować wzrostem, żeby nie były za krótkie. Drugą ważną sprawą jest obwód uda. Jeśli pończochy będą za małe, wbijając się w ciało, utworzą nieestetyczną fałdkę. Dlatego warto się przed zakupami zmierzyć, a po zakupie wiedzieć jak dbać o bieliznę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *